602-283-148, 0-22-774-53-21 TELEFON CAŁODOBOWY

Urny

Urny na prochy

Zakład pogrzebowy Adwentus w Legionowie posiada szeroką ofertę urn na prochy wykonanych z różnych materiałów i o różnorodnej stylistyce. Współpracujemy z doświadczonymi producentami urn pogrzebowych, którzy dostarczają nam wysokiej klasy produktów funeralnych.

Pracownicy naszego zakładu usług pogrzebowych dołożą wszelkich starań, by pomóc Państwu w wyborze urny na prochy, która będzie odpowiadać gustom Państwa oraz zmarłego członka rodziny. Doradzimy w wyborze koloru, formy i stylu pasującego do charakteru świeckiego i wyznaniowego pogrzebu.

Zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem usług pogrzebowych Adwentus

Urny drewniane

To najbardziej klasyczne urny na prochy w naszej ofercie. Wykonane są z wysokiej jakości, różnych gatunków drewna. Mają Państwo do wyboru urny drewniane dębowe, olchowe, sosnowe, bukowe oraz mahoniowe. Zazwyczaj wykończone lakierem oraz mosiężnymi zdobieniami i okuciem.

Urny drewniane mają zazwyczaj formę skrzyneczek lub małych sarkofagów. Mogą być bardziej lub mniej zdobione elementami rzeźbionymi oraz ornamentami o charakterze świeckim, lub wyznaniowym

Urny kamienne

Posiadamy szeroki wybór urn kamiennych, o prostej, eleganckiej stylistyce, o różnorodnej wielkości, formie, wzorze oraz kolorze. Ze względu na zastosowany materiał są one niezwykle trwałe, dlatego należą do najchętniej wybieranych urn pogrzebowych.

Urny kamienne wykonywane są najczęściej z marmuru oraz granitu, jednak posiadamy również w naszej ofercie urny ze szlachetnego onyksu. Różnorodna kolorystyka naturalnych kamieni umożliwia wykonywanie urn w wielu różnych barwach oraz typowych dla kamieni naturalnych przejściach tonalnych i żyłkowaniach. Mają więc Państwo do wyboru urny kamienne jedno kolorowe – białe, czarne, szare lub beżowe, oraz w różnorodnych tonacjach – biało-czarnych, kremowych, a nawet zielonkawych. Całość uzupełniają elementy i detale ozdobne.

Urny kompozytowe

Nasz zakład usług pogrzebowych i kamieniarskich posiada również urny kompozytowe. Wykonane ze specjalnego kompozytu kamienno-żywicznego, mogą być lakierowane, bądź matowe i cechują się bardzo dużą wytrzymałością tak jak urny kamienne.

Zastosowanie tworzywa imitującego kamień na bazie żywicy umożliwia tworzenie urn kompozytowych w różnych formach i kolorach. Dzięki temu mają Państwo szeroki wybór pod względem stylistycznym i dekoracyjnym.

Oferujemy urny na prochy kompozytowe nie tylko w klasycznych kolorach czerni, bieli, czy szarości, lecz również brązu, starego złota oraz srebra. Wszystkie posiadają elementy ozdobne świeckie np. w formie kwiatów lub religijne.

Urny metalowe

Urny metalowe to kolejny chętnie wybierany typ urn pogrzebowych. Ich szczególną zaletą jest szeroki wachlarz, form, kolorów i zdobień, dzięki temu bez trudu dobiorą Państwo urnę pasującą do gustu oraz stylu pogrzebu, niezależnie czy będzie to ceremonia świecka, czy też wyznaniowa.

Urny metalowe zazwyczaj wykonane są z mosiądzu lub stali pokrytej farbą proszkową, która nadaje jej kolor oraz chroni przed korozją. Ich powierzchnia może być metaliczna lub też matowa zależnie od Państwa upodobań.

W ofercie naszego zakładu pogrzebowego posiadamy urny metalowe w różnych wielkościach wzorach oraz kolorach. Wśród dostępnych modeli znajdą Państwo proste, minimalistyczne urny w nowoczesnej stylistyce oraz klasyczne z większą ilością dekoracyjnych detali.

Urny metalowe hermetycznie zamykane są najlepszym rozwiązaniem, jeśli zaistnieje potrzeba transportu prochów. Wykonywane są zgodnie ze wszystkimi wymogami Unii Europejskiej.

Urny artystyczne i różnych materiałów

Urny drewniane, kamienne, kompozytowe, czy też urny metalowe są najczęściej wybierane przez naszych klientów. W naszej ofercie popielnice, dla osób szukających czegoś, co będzie się odróżniać od klasycznych urn na prochy. Są wykonane z różnych materiałów bardziej tradycyjnych, np. drewna, oraz rzadziej spotykanych na przykład szkła lub ceramiki.

Urny artystyczne cechują się nieco odmienną stylistyką i łączą w sobie różne materiały na przykład drewno, ceramikę oraz miedź i często są ręcznie wykonywane. Mają bardziej złożone formy, rzeźbiarskie formy.

Urny biodegradowalne

Coraz chętniej sięgamy po rozwiązania proekologiczne, również przygotowując lub planując pochówek. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, posiadamy również kilka rodzajów urn biodegradowalnych.

Wykonane są z ekologicznych materiałów, które w ciągu dwóch lat ulegają rozkładowi. Nasi producenci zadbali, by urny biodegradowalne również były estetyczne i eleganckie. Dzięki temu mogą Państwo wybrać produkt, który będzie pasował do estetycznych upodobań, a jednocześnie zadbać o środowisko.

Kremacja ciała zmarłego staje się w obecnych czasach coraz powszechniejsza. Dzięki temu w jednym grobowcu może spocząć wielu członków rodziny. Co więcej, ceremonia pogrzebowa z kremacją, nie jest mniej uroczysta niż w przypadku pochówku zmarłego w trumnie.

Nasi pracownicy przygotują wszystkie szczegóły ceremonii składającej się z ostatniego pożegnania zorganizowanego w naszej kaplicy, transportu zwłok do krematorium i urny z prochami z krematorium na wybrany przez Państwa cmentarz oraz samej uroczystości pogrzebowej odbywającej się na miejscu.