602-283-148, 0-22-774-53-21 TELEFON CAŁODOBOWY

Sala konsolacyjna w Legionowie

Nasz zakład pogrzebowy Adwentus z Legionowa oferuje specjalną salę konsolacyjną do organizacji stypy. Przestronne wnętrze o prostej, eleganckiej aranżacji to idealne miejsce na przyjęcie gości po ceremonii pogrzebowej. Duża sala może pomieść nawet kilkadziesiąt osób. Pełne wyposażenie w stoły i krzesła umożliwia zorganizowanie poczęstunku w formie stołu szwedzkiego lub tradycyjnego, rodzinnego obiadu.

Organizacja stypy w naszej sali konsolacyjnej

Nasza sala konsolacyjna położona jest jedynie 50 m od cmentarza w Legionowie. Dzięki temu nie muszą się Państwo przejmować transportem gości do wybranej restauracji. Od razu po ceremonii można przyjąć gości smacznym poczęstunkiem, który zorganizujemy według Państwa życzenia. Mogą być to lekkie przekąski na słono i słodko lub pełen obiad dwudaniowy z deserem. Dzięki temu w tej trudnej chwili będą mogli Państwo się skupić na tym, co jest najważniejsze.

Spotkanie z najbliższymi podczas konsolacji

Choć obecnie stypy są rzadziej organizowane, warto jednak pamiętać, że to ważne i potrzebne wydarzenie dla całej rodziny. Jest to przede wszystkim czas, by wspierać tych, którzy najbardziej cierpią i łączyć się z nimi w bólu, po utracie ukochanego rodzica, rodzeństwa, małżonka, dziecka, czy przyjaciela. To chwila, kiedy warto dzielić się wspomnieniami o zmarłej osobie, by jak najdłużej zachować jej żywy obraz w pamięci. Podczas uroczystości można również porozmawiać na spokojnie z bliższymi i dalszymi członkami rodziny. Szczególnie z tymi, których rzadziej widujemy z powodu dzielących odległości.
Konsolacja, inaczej stypa to spotkanie dla rodziny i przyjaciół zwyczajowo organizowane po ceremonii pogrzebowej, ku czci i pamięci zmarłego. Ten mocno zakorzeniony w Polsce zwyczaj to poczęstunek, w formie zimnego, pełnego obiadu, lub słodkiego deseru. Może być on organizowany w domu zmarłego, restauracji lub wynajętej sali.

Jeśli chcesz zorganizować konsolację w naszym domu pogrzebowym w Legionowie, wystarczy się z nami skontaktować.

Jesteśmy dostępni przez całą dobę.